Order of play Wednesday 09 Sep 2015

Tournament Online - Tennis Tournament Planner

Court 1
Starting at 09:00 BS
Ewen LUMSDEN (SCO) [6]Damon KESARIS (RSA) [2]4-1 Ret.
Followed by BS RR
Popai LEONG (SOL)Edgell TIGONA (VAN)6-4 6-0
Not Before 12:00 GD
Kiana MARSHALL (BAR) [2] /
Louie-Ada MCCLELLAND (SCO)
Simoana REUPENA (SAM) /
Lyla TAPUSOA (SAM)
6-1 6-1
Followed by GS
Tunemwa FAKAOFO (KIR)Courtney GRUBE (NFK)6-0 6-2
After Rest, Not Before 15:00 XD
Louie-Ada MCCLELLAND (SCO) /
Ewen LUMSDEN (SCO)
Lesedi JACOBS (NAM) /
Kukutla MOTLOJOA (LES) [3]
6-2 5-7 [10-8]
Court 2
Starting at 09:00 BS
Sasi Kumar MUKUND (IND) [1]Kukutla MOTLOJOA (LES) [7]6-0 6-1
Followed by BD
Brent OLDFIELD (GGY) /
Jack OLDFIELD (GGY)
Antoine LAURENT (ANU) /
Kohn RICHARDSON (ANU)
6-1 6-3
Not Before 12:00 GD
Zani BARNARD (RSA) /
Lesedi JACOBS (NAM) [1]
Joely LOMAS (WAL) /
Rebekah O'LOUGHLIN (WAL)
7-6(4) 7-5
After Rest, Not Before 15:00 XD
Dhruthi TATACHAR VENUGOPAL (IND) /
Sasi Kumar MUKUND (IND) [1]
Violet APISAH (PNG) /
Matthew STUBBINGS (PNG)
6-3 6-3
Court 3
Starting at 09:00 BS
Eleftherios NEOS (CYP) [5]Hao Sheng KOAY (MAS) [4]6-3 1-6 6-3
Followed by BS RR
Jean - Philippe MURRAY (LCA)Ethan SAMAU (SAM)6-0 6-0
After Rest, Not Before 12:00 BS RR
Jean - Philippe MURRAY (LCA)Paul OLIVER (IVB)6-3 3-6 [6-4]
After Rest, Not Before 15:00 BS RR
Ukpioronfo IKOLO (GRN)Edgell TIGONA (VAN)6-1 6-0
Court 4
Starting at 09:00 BS RR
Mark RUNA (VAN)Xander OWEN-VASILIS (ANU)6-4 6-2
Followed by GS
Tunemwa FAKAOFO (KIR)Amy ELLIOTT (NFK)6-0 6-1
Followed by BS RR
Reuben BIGG (NFK)Falealoto SOKOMANI (TUV)6-1 6-0
Followed by BS RR
Ukpioronfo IKOLO (GRN)Popai LEONG (SOL)6-3 6-2
After Rest, Not Before 15:00 BS RR
William PARTRIDGE (NFK)Xander OWEN-VASILIS (ANU)6-3 6-0
Court 5
Starting at 09:00 BS
Matthew STORY (WAL) [3]Muzammil MURTAZA (PAK) [8]6-4 6-3
Followed by GS
Daniela TIGONA (VAN)Courtney GRUBE (NFK)6-3 6-4
Not Before 12:00 BD
Ewen LUMSDEN (SCO) /
Eleftherios NEOS (CYP) [3]
Ricky HERNANDEZ TONG (WAL) [2] /
Matthew STORY (WAL)
6-2 6-7(3) [10-8]
Followed by BS RR
William PARTRIDGE (NFK)Mark RUNA (VAN)4-6 7-5 [10-6]
Court 6
Starting at 09:00 GS
Kiana MARSHALL (BAR)Vanessa BROWN (NFK)6-0 6-0
Followed by BS RR
Reuben BIGG (NFK)Di-Ge REUPENA (SAM)6-4 6-0
Followed by GS
Vanessa BROWN (NFK)Daniela TIGONA (VAN)7-5 3-0 Ret. Won
Followed by BS RR
Ethan SAMAU (SAM)Paul OLIVER (IVB)w.o. Won
After Rest, Not Before 15:00 BS RR
Di-Ge REUPENA (SAM)Falealoto SOKOMANI (TUV)6-2 2-6 [10-6]